САНТІ МАГА САНҐХА

Санті Мага Санґха, що означає «Дзоґчен-Спільнота», — це курс теоретичного та практичного засвоєння учення Дзоґчен, розроблений Чоґ’ялом Намкаєм Норбу на основі учень як усної традиції Кхама, так і традиції потаємних скарбів Терма.

Чоґ’ял Намкай Норбу започаткував цей курс у 1994 році.
Мета Санті Мага Санґхи — забезпечити безперервність, тривкість і чистоту учення Дзоґчен – зберегти першоджерельний вигляд учення, як його передав Ґараб Дордже і як Учитель передає його понад 30 років у Дзоґчен-спільноті.

Санті Мага Санґха складається з базового рівня, що є підґрунтям для подальшого просування, та з дев’яти наступних рівнів, пприсвячених усім трьом розділам Дзоґчен.

Для переходу на кожен рівень необхідно скласти іспит з теоретичного курсу попереднього рівня, виконати певний набір практик у певній кількості та брати активну участь в життєдіяльності Дзоґчен-Спільноти.

Базовий рівень Санті Мага Санґхи ґрунтується на опануванніі знання, викладеного в книзі Чоґ’яла Намкая Норбу «Дорогоцінний сосуд» та засвоєнні практик, які в ній містяться. Книга «Дорогоцінний сосуд» ґрунтується на тексті-упадеші Ґуру Падмасамбгави «Намисто поглядів», котрий дуже стисло і сутнісно тлумачить особливості погляду та принципів практики буддийських та небуддийських колісниць. В коментарях Намкай Норбу Рінпоче наводить розлогі цитати з учень таких великих учителів, як сам Ґуру Падмасамбгава, Шантідева, Лонґченпа, Джиґме Лінґпа, Палтрул Рінпоче, Джамґон Конґтрул, Джу Міпам, Адзом Друґпа та інших.

Серед практик базового рівня є як загальнобуддийські практики, так і особливі сутнісні практики Дзоґчен.

Засвоєння теоретичного  матеріалу базового рівня СМС дозволяє отримати основоположне розуміння відмінностей між світськими та несвітськими шляхами, а також глибше зрозуміти особливості шляху Дзоґчен та його сутнісну відмінність від шляхів Сутри і Тантри. Засвоєння практик базового рівня створює міцне підґрунтя для успішної практики Дзоґчен, дозволяє достовірно, з власного досвіду віднайти істинний стан.

Намкай Норбу Рінпоче завжди рекомендує своїм учням засвоїти базовий рівень Санті Мага Санґхи незалежно від того, чи збираються вони складати іспити, чи ні.