ВЕБ-ТРАНСЛЯЦІЇ

Веб-трансляції учень Чог’яла Намкая Норбу Рінпоче — це унікальна можливість через інтернет  в режимі реального часу отримати від Учителя, котрий цієї миті перебуває в іншій частині планети, не лише пряму передачу, а й глибокі настанови, лунґи на різноманітні вторинні практики, які ефективно можуть стати у пригоді за будь-яких обставин.

Чог’ял Намкай Норбу багато подорожує на запрошення учнів та дарує ученння в різних країнах по всьому світі. Проте не всі зацікавлені мають можливість відвідувати учення так часто, як того хотілося б. Тому в 2004 році було організовано систему веб-трансляцій Учення для того, щоби усі бажаючі могли отримати дорогоцінні настанови, незалежно від свого місцеперебування. Насьогодні майже кожен рітріт, який проводить Чог’ял Намкай Норбу, транслюється через інтернет. Ясна річ, якщо є така можливість, то краще поїхати і безпосередньо бути там, де Рінпоче дає учення. Менше з тим, якщо такої можливості немає, то веб-трансляція — це повноцінний спосіб отримати учення і передачу від Учителя.

Трансляції Учення є відкриті та закриті. Доступ до відкритих трансляцій – вільний, – кожна людина, зацікавлена у Дзоґчен, може безперешкодно слухати таку трансляцію. Відкриті трансляції зазвичай дають загальне уявлення про головні принципи та аспекти Учення Дзоґчен. Доступ до закритих трансляцій (де зазвичай Ученння дається на глибших рівнях) мають тільки члени Дзоґчен-Спільноти.

Також є два формати трансляцій: аудіо та відео. В аудіо-форматі трансляцію можна слухати на будь-якому комп’ютері, підєднаному до інтернету. Трансляції з відеопотоком дотупні лише для членів Дзоґчен-Спільноти, а також в центрах Дзоґчен-Спільности, зокрема в ґомпі Тобґ’яллінґа — Дзоґчен-Спільноти в місті Києві.

Намкай Норбу Рінпоче дає Ученння англійською, проте трансляції супроводжуються паралельним перекладом італійською, французькою, російською, іспанською, угорською, китайською та чеською. Вчення таким чином стає ще доступнішим, аудіопотік можна слухати або в оригіналі, або з якісним перекладом.

Про час найближчої веб-трансляції можна дізнатися з розкладу Учителя, подивитися можна тут.

Коли люди слухають веб-трансляції, у багатьох виникає цілком слушне щире бажання зробити офіру Рінпоче – підношення за отримані дорогоцінні настанови, але ж це не просто, якщо рітріт відбувається в іншій країні, на іншому континенті. Саме тому і було створено Фонд підтримки трансляцій, з допомогою якого також збираються кошти на технічне забезпечення веб-трансляцій, для підвищення якості сигналу, стабільності з’єднання, для підношення перекладачам (без чиєї допомоги багато хто з нас не зміг би зрозуміти, про що говорить Учитель) та на розвиток загалом. Без цих коштів здійснення веб-трансляцій є надзвичайно проблематичним.

Кожен, хто розуміє важливість та цінність проекту веб-трансляцій, може самостійно перерахувати кошти у Фонд підтримки трансляцій через інтернет-систему Paypal. Для цього треба на сторінці  http://webcast.dzogchen.net/ натиснути позначку «Donate to webcast». Також підношенння у Фонд можна зробити через Дзоґчен-Спільноту свого міста.